Skip to main content
Логотип Європейської Комісії
Солідарність ЄС з Україною

Шкільні автобуси для України

Kateryna Rodak/Global Images Ukraine via Getty Images
Безпечний шлях українських дітей до школи

Кампанія солідарності ЄС

Шкода,
завдана системі освіти України
5,7 мільйона
дітей шкільного віку постраждали від російської агресії
Понад 2 800
навчальних закладів пошкоджено або зруйновано

Акція солідарності з переданням автобусів

Комісія закликає державні та приватні організації в ЄС та за його межами об'єднати зусилля та проявити солідарність, надаючи в наступні місяці автобуси, які необхідні для безпечного повернення українських дітей до своїх шкіл.

Потенційні жертводавці можуть зробити це за допомогою Механізму цивільного захисту ЄС (UCPM), який вже має вирішальне значення для надання життєво важливої підтримки Україні та її народу, включаючи предмети притулку, продукти харчування, медичне обладнання, машини швидкої допомоги, пожежні машини та багато іншого.

Відеоролики

Як пожертвувати

Якщо ви представляєте державну організацію або приватну компанію, що базується в ЄС, і хочете подарувати автобуси, прочитайте, будь ласка, спершу нижченаведені питання й відповіді. Ви також можете зв'язатися з Представництвом Комісії ЄС у країні, де вам можуть надати додаткову інформацію про кампанію.

Якщо ви готові надати автобуси, вам слід підготувати інформацію про свою пропозицію в цій таблиці Excel та вислати її нам: EU-BUSES-UKRAINE@ec.europa.eu. Уважно прочитайте вкладку Explanations у файлі Excel.

13 СІЧЕНЬ 2023
Technical specifications for bus offers
English
(29.76 KB - XLSX)
Завантажити

Якщо виникають якісь додаткові питання, Координаційний центр реагування на надзвичайні ситуації (ERCC) при Європейській комісії має спеціальну команду, яка допоможе вам. Ви можете зв'язатися з ним електронною поштою за адресою EU-BUSES-UKRAINE@ec.europa.eu.

19 ЛИСТОПАД 2022
FAQs School buses for Ukraine campaign
yкраїнська
(251.09 KB - PDF)
Завантажити

Подаровано дотепер

Загалом у дорозі вже майже 270 автобусів із ЄС та його країн-членів. Сюди входить близько 120 автобусів, придбаних ЄС, і решта, подарованих регіонами, містами, національними органами влади або транспортними установами у 8 державах-членах.

Постійна підтримка з боку ЄС

Європа підтримує Україну від початку невиправданої російської агресії. Європейці відкрили свої серця й домівки для понад 8 мільйонів українців, які втекли від путінських бомб, включно із чотирма мільйонами українців, які звернулися за тимчасовим захистом у державах-членах ЄС. Європейські школи прийняли сотні тисяч українських дітей. Незважаючи на руйнування й жертви, українці дивляться в майбутнє з упевненістю й надією. А це майбутнє починається з відкриття шкіл і запевнення учням можливості дістатися до них.