Pāriet uz galveno saturu
ES solidaritāte ar Ukrainu
Visit of Ursula von der Leyen, President of the European Commission, to Poland

Globālās līdzekļu devēju konferences un kampaņas “Stand Up for Ukraine” (“Iestājamies par Ukrainu”) ietvaros ir savākts 9,1 miljards eiro (ieskaitot 1 miljardu eiro no Eiropas Komisijas) cilvēkiem, kas bēg no Krievijas iebrukuma – kā Ukrainā, tā ārvalstīs. Turklāt Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka ir paziņojusi par papildu aizdevumu 1 miljarda apmērā iebrukuma dēļ pārvietoto cilvēku vajadzību segšanai.

Valstu, uzņēmumu un cilvēku solidaritāte visā pasaulē ir gaismas stars šajā tumsas brīdī. Kampaņas “Stand Up for Ukraine” laikā tika savākts 9,1 miljards eiro cilvēkiem, kas bēg no bumbām, Ukrainas teritorijā un ārpus tās, bet ERAB ir uzņēmusies saistības sniegt vēl vienu miljardu eiro. Un tas vēl nav viss. Mēs turpināsim sniegt atbalstu. Un tiklīdz no debesīm vairs nekritīs bumbas, mēs palīdzēsim Ukrainas tautai atjaunot savu valsti. Mēs iestāsimies par Ukrainu arī turpmāk.

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena

Šodien mēs savācām vairāk nekā 12,4 miljardus Kanādas dolāru, lai turpinātu atbalstīt Ukrainas tautu, kas pārvietota Putina nepamatotā un ieilgušā kara dēļ. Neatkarīgi no tā, vai runa ir par pārtiku, ūdeni, pajumti vai medicīnisko palīdzību, mēs turpināsim palīdzēt un sniegt atbalstu, kurš jums šajā momentā ir vajadzīgs. Mēs iestājamies par Ukrainu.

Kanādas premjerministrs Džastins Trudo

Līdzekļu devēju tiešsaistes konference “Stand Up for Ukraine” noslēdz plašāku sociālo mediju kampaņu, kuru sadarbībā ar organizāciju “Global Citizen” 26. martā sāka Eiropas Komisija un Kanādas valdība. 

Kampaņa ir atbilde uz Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska aicinājumu sniegt atbalstu. Kampaņas mērķis ir piesaistīt finansējumu un cita veida atbalstu, kas tiks izmantots, lai apmierinātu Ukrainas iekšienē pārvietoto cilvēku vajadzības. Konkrētāk:

  • atbalsts nepieciešams tiem 4 miljoniem cilvēku, kuri jau ir vērsušies pēc patvēruma ES, un citiem, kuri, domājams, vēl ieradīsies: finansējums tiks izmantots, lai apmierinātu viņu īstermiņa un vidēja termiņa vajadzības ES dalībvalstīs, – sākot ar pārtiku, mājokli un medicīnisko aprūpi līdz pat izglītības un nodarbinātības jautājumu risināšanai;
  • jāatbalsta arī tie 6,5 miljoni cilvēku, to vidū 2,5 miljoni bērnu, kuriem nācās pamest savas mājas, bet kuri palika Ukrainā un tagad ir pārvietoti iekšzemē: finansējums un ziedojumi nodrošinās viņiem vitāli svarīgu humāno palīdzību.

Atzīstot Polijas būtisko lomu to bēgļu atbalstīšanā, kuri bēg no iebrukuma Ukrainā, Varšavā notika līdzekļu devēju konference, kurā piedalījās arī Polijas prezidents Andžejs Duda.

 

Multimedia

  • Visit of Ursula von der Leyen, President of the European Commission, to Poland
  • Visit of Ursula von der Leyen, President of the European Commission, to Poland
  • Visit of Ursula von der Leyen, President of the European Commission, to Poland

Social media kit

2022. GADA 28. JŪNIJS
Stand Up for Ukraine: social media kit