Põhisisu juurde
ELi solidaarsus Ukrainaga

Koolibussid Ukrainale

Kateryna Rodak/Global Images Ukraine via Getty Images
Ukraina lapsed ohutult kooli

ELi solidaarsuskampaania

Kahju
Ukraina haridussüsteemile
5,7 miljonit
kooliealist last on saanud tunda Venemaa agressiooni mõju
Üle 2800
haridusasutuse on kahjustatud või hävitatud

Solidaarsuskampaania busside annetamiseks

Komisjon kutsub nii ELis kui ka mujal tegutsevaid avaliku ja erasektori üksusi üles ühendama jõud ja näitama üles solidaarsust, annetades lähikuudel busse, mis on olulised Ukraina laste ohutuks kooli naasmiseks.

Potentsiaalsed rahastajad saavad seda teha ELi elanikkonnakaitse mehhanismi (UCPM) kaudu, mis on end juba tõestanud, andes Ukrainale ja selle elanikele elutähtsat toetust (peavari, toit, haiglavarustus, kiirabiautod, tuletõrjeautod ja palju muud).

Video

Kuidas annetada?

Kui olete ELis asuv avalik-õiguslik üksus või eraettevõte ja soovite busse annetada, lugege palun kõigepealt korduma kippuvate küsimuste rubriiki. Samuti võite võtta ühendust Euroopa Komisjoni kohaliku esindusega, kellelt saab kampaania kohta lisateavet.

Kui olete valmis busse pakkuma, peaksite sisestama oma pakkumise üksikasjad dokumenti nimega Bussipakkumiste tehnilised kirjeldused ja saatma selle aadressile: EU-BUSES-UKRAINEatec [dot] europa [dot] eu (EU-BUSES-UKRAINE[at]ec[dot]europa[dot]eu). Palun lugege hoolikalt Exceli faili selgituste vahekaarti.

13. JAANUAR 2023
Technical specifications for bus offers
English
(29.76 KB - XLSX)
Laadige alla

Kui teil on lisaküsimusi, siis Euroopa Komisjoni hädaolukordadele reageerimise koordineerimiskeskuse (ERCC) spetsiaalne rühm saab teid aidata. Rühmaga võite ühendust võtta e-posti teel aadressil EU-BUSES-UKRAINEatec [dot] europa [dot] eu (EU-BUSES-UKRAINE[at]ec[dot]europa[dot]eu).

19. NOVEMBER 2022
FAQs School buses for Ukraine campaign
eesti
(222.77 KB - PDF)
Laadige alla

Senised annetused

Kokku on EList ja selle liikmesriikidest juba teele pandud üle 300 bussi, sealhulgas annetused 11 ELi riigi ametiasutustelt, linnadelt, piirkondadelt ja transpordiorganisatsioonidelt.

ELi jätkuv toetus

Euroopa on toetanud Ukrainat Venemaa põhjendamatu agressiooni algusest peale. Eurooplased on avanud oma südamed ja kodud enam kui 8 miljonile Putini pommide eest põgenenud ukrainlasele, kellest enam kui neli miljonit taotlesid ajutist kaitset ELi liikmesriikides. Euroopa koolid on vastu võtnud sadu tuhandeid Ukraina lapsi. Vaatamata hävingule ja ohverdustele vaatavad ukrainlased kindlalt ja lootusrikkalt tulevikku. See tulevik saab alguse sellest, et koolid on avatud ja lastel on neile ligipääs.