Skip to main content
Солідарність ЄС з Україною

Шкільні автобуси для України

Kateryna Rodak/Global Images Ukraine via Getty Images
Безпечно перевезти українських дітей до школи

Кампанія cолідарності ЄС

Шкода, завдана
українській системі освіти
5,7 мільйонів
дітей шкільного віку постраждали від російської агресії
Понад 2800
навчальних закладів пошкоджено або знищено

Кампанія солідарності з благодійного передання автобусів

Комісія закликає державні й громадські організації у ЄС і поза ним об'єднати зусилля і виявити солідарність, щоб протягом наступних місяців передати автобуси, необхідні для того, аби українські діти могли безпечно повернутися до школи.

Потенційні донори можуть зробити це через Механізм цивільного захисту ЄС, який довів свою незамінність, спрямовуючи життєво важливу допомогу для України і її народу, зокрема устаткування для тимчасового житла, їжу, лікарняне обладнання, автомобілі швидкої допомоги, пожежні машини та багато іншого

Відеозапис

Як пожертвувати

Якщо ви державна організація або приватна компанія, розташована у ЄС, і бажаєте передати автобуси, будь ласка, прочитайте спочатку наведені нижче запитання й відповіді. Ви також можете звернутися до представництва Європейської комісії у вашій країні, яке зможе надати вам додаткову інформацію про цю кампанію.

Якщо ви готові запропонувати автобуси, вам слід підготувати детальну інформацію про вашу пропозицію і заповнити наведений нижче документ, що називається «Технічні вимоги до пропозицій автобусів», і надіслати його до: EU-BUSES-UKRAINEatec [dot] europa [dot] eu (EU-BUSES-UKRAINE[at]ec[dot]europa[dot]eu). Будь ласка, уважно прочитайте вкладку Explanations у форматі Excel.

13 СІЧЕНЬ 2023
Technical specifications for bus offers
English
(29.76 KB - XLSX)
Завантажити

Щодо будь-яких додаткових запитань, Координаційний центр реагування на надзвичайні ситуації (КЦНС) при Європейській комісії має спеціальну команду, яка допоможе вам. Ви можете звернутися до нього електронною поштою EU-BUSES-UKRAINEatec [dot] europa [dot] eu (EU-BUSES-UKRAINE[at]ec[dot]europa[dot]eu).

19 ЛИСТОПАД 2022
FAQs School buses for Ukraine campaign
yкраїнська
(251.09 KB - PDF)
Завантажити

Наразі передано

Загалом, понад 300 автобусів уже прямують з ЄС і його держав-членів, включно із внесками від державних органів, міст, регіонів і транспортних організацій з 11 країн ЄС.

Поточна підтримка з боку ЄС

Європа підтримує Україну від самого початку невиправданого вторгнення Росії. Європейці відкрили свої серця і домівки для понад восьми мільйонів українців, які врятувалися від бомб Путіна, зокрема для чотирьох мільйонів українців, які звернулися за тимчасовим захистом у державах-членах ЄС. Європейські школи щиро прийняли сотні тисяч українських дітей. Незважаючи на руйнування й жертви, українці впевнено і з надією дивляться у майбутнє. А майбутнє починається з упевненості в тому, що школи відкриються, і діти зможуть повернутись до них.