Skip to main content
Eiropas Komisijas logotips
ES solidaritāte ar Ukrainu

Skolas autobusi Ukrainai

Kateryna Rodak/Global Images Ukraine via Getty Images
Palīdzēsim Ukrainas bērniem droši nokļūt skolā

ES solidaritātes kampaņa

Iedragāta
izglītības sistēma
5,7 miljoni
skolas vecuma bērnu izjūt Krievijas agresijas sekas
Vairāk nekā 2800
izglītības iestāžu ir izpostītas vai sagrautas

Solidaritātes kampaņa autobusu ziedošanai

Komisija aicina publiskās un privātās struktūras ES un ārpus tās apvienot spēkus un izrādīt solidaritāti, ziedojot autobusus, ko varētu izmantot, lai Ukrainas bērnus droši nogādātu skolā.

Ziedojumus var veikt, izmantojot ES Civilās aizsardzības mehānismu (UCPM), ar kura palīdzību Ukrainai un tās iedzīvotājiem jau ir nodrošināta kritiski svarīga palīdzība, tai skaitā, pajumtei noderīgi priekšmeti, pārtika, slimnīcu aprīkojums, neatliekamās medicīniskās palīdzības transportlīdzekļi, ugunsdzēsēju automobiļi un daudzas citas lietas.

Videomateriāli

Kā ziedot?

Ja pārstāvat publisku struktūru vai privātu uzņēmumu, kas atrodas ES un vēlas ziedot autobusus, lūdzu, no sākuma izlasiet zemāk sniegtās atbildes uz bieži uzdotiem jautājumiem. Papildu informāciju par kampaņu varat iegūt, sazinoties ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību attiecīgajā valstī.

Ja esat gatavs piedāvāt autobusus, sagatavojiet informāciju par savu piedāvājumu šajā Excel tabulā un nosūtiet to uz šādu adresi: EU-BUSES-UKRAINE@ec.europa.eu. Rūpīgi izlasiet informāciju, kas sniegta Excel faila paskaidrojumu cilnē “Explanations”.

13 JANVĀRIS 2023
Technical specifications for bus offers
English
(29.76 KB - XLSX)
Lejupielādēt

Papildu jautājumu gadījumā jums palīdzēs īpaši šim nolūkam izveidota Eiropas Komisijas Ārkārtas reaģēšanas koordinēšanas centra (ERCC) komanda. Ar to varat sazināties pa e-pastu EU-BUSES-UKRAINE@ec.europa.eu.

19 NOVEMBRIS 2022
FAQs School buses for Ukraine campaign
latviešu
(291.74 KB - PDF)
Lejupielādēt

Līdzšinējie ziedojumi

Ceļā uz Ukrainu jau ir devušies gandrīz 270 autobusi, kurus Ukrainai dāvā ES un tās dalībvalstis. 120 no tiem ir iegādājusies Eiropas Savienība, bet pārējos autobusus ir ziedojuši reģioni, pilsētas un valsts vai transporta iestādes no 8 dalībvalstīm.

Pašreizējais ES atbalsts

Eiropa ir atbalstījusi Ukrainu kopš Krievijas nepamatotās agresijas sākuma. Eiropieši ir atvēruši savu sirdi un durvis vairāk nekā 8 miljoniem ukraiņu, kuri pie mums meklē patvērumu no Krievijas armijas raķešu uzbrukumiem. Viņu skaitā ir vairāk nekā 4 miljoni Ukrainas iedzīvotāju, kuri lūguši pagaidu aizsardzību ES dalībvalstīs. Eiropas skolas ir uzņēmušas simtiem tūkstošus bērnu no Ukrainas. Par spīti daudzajiem postījumiem un upuriem, ukraiņi nākotnē raugās ar pārliecību un cerību. Un šī nākotne sākas ar to, ka skolas ir atvērtas un bērni tās var apmeklēt.