Pereiti prie pagrindinio turinio
ES solidarumas su Ukraina

Mokykliniai autobusai Ukrainai

Kateryna Rodak/Global Images Ukraine via Getty Images
Ukrainos vaikai turi saugiai vykti į mokyklą

ES solidarumo kampanija

Žala Ukrainos švietimo sistemai
to Ukraine's education system
5,7 mln.
mokyklinio amžiaus vaikų nukentėjo nuo Rusijos agresijos
daugiau nei 2 800
švietimo įstaigų patyrė žalą arba buvo sunaikintos

Solidarumo kampanija autobusams dovanoti

Komisija ragina viešuosius ir privačius subjektus ES ir už jos ribų suvienyti jėgas ir parodyti solidarumą – per ateinančius mėnesius dovanoti autobusų, kurie yra būtini, kad Ukrainos vaikai galėtų saugiai grįžti į savo mokyklas.

Potencialūs paramos teikėjai tai daryti gali per ES civilinės saugos mechanizmą (SCSM), kuris jau pasitarnavo kaip labai svarbus teikiant gyvybiškai svarbią pagalbą Ukrainai ir jos žmonėms, įskaitant prieglobstį, maistą, ligoninių įrangą, greitosios pagalbos automobilius, gaisrinius sunkvežimius ir kt.

Vaizdo įrašas

Kaip aukoti

Jei esate viešasis subjektas arba ES įsisteigusi privati įmonė ir norite dovanoti autobusus, iš pradžių atidžiai perskaitykite dažnai užduodamus klausimus ir atsakymus. Taip pat galite kreiptis į savo šalyje esančią ES Komisijos atstovybę – ji gali jums suteikti papildomos informacijos apie kampaniją.

Jei norite siūlyti autobusus, išsamią savo pasiūlymo informaciją turėtumėte parengti užpildydami toliau pateiktą dokumentą Techninės pasiūlymų teikti autobusus specifikacijos ir jį išsiųsti adresu EU-BUSES-UKRAINEatec [dot] europa [dot] eu (EU-BUSES-UKRAINE[at]ec[dot]europa[dot]eu). Atidžiai perskaitykite „Excel“ rinkmenoje esantį skirtuką Paaiškinimai.

2023 M. SAUSIO 13 D.
Technical specifications for bus offers
English
(29.76 KB - XLSX)
Parsisiųsdinti

Jei turite bet kokių papildomų klausimų, Europos Komisijos Reagavimo į nelaimes koordinavimo centre (RNKC) yra speciali grupė, kuri gali jums padėti. Su ja susisiekti galite e. paštu adresu EU-BUSES-UKRAINEatec [dot] europa [dot] eu (EU-BUSES-UKRAINE[at]ec[dot]europa[dot]eu).

2022 M. LAPKRIČIO 19 D.
FAQs School buses for Ukraine campaign
lietuvių
(248.62 KB - PDF)
Parsisiųsdinti

Iki šiol paaukota

Iš viso iš ES ir jos valstybių narių jau surinkta daugiau kaip 300 autobusų, įskaitant 11 ES šalių valdžios institucijų, miestų, regionų ir transporto organizacijų dovanas.

Nuolatinė ES parama

Europa remia Ukrainą nuo nepagrįstos Rusijos agresijos pradžios. Europiečiai atvėrė savo širdis ir namus daugiau kaip 8 mln. ukrainiečių, pabėgusių nuo Putino bombų, įskaitant daugiau kaip keturis milijonus ukrainiečių, kurie paprašė laikinos apsaugos ES valstybėse narėse. Europos mokyklos priėmė šimtus tūkstančių Ukrainos vaikų. Nepaisant naikinimo ir aukų, ukrainiečiai į ateitį žvelgia su pasitikėjimu ir viltimi. Ši ateitis prasideda nuo pastangų užtikrinti, kad mokyklos veiktų ir kad vaikai galėtų jas lankyti.