Pereiti prie pagrindinio turinio
ES solidarumas su Ukraina
Išvien su Ukraina kiekviename žingsnyje

Prieš dvejus metus V. Putinas pradėjo agresijos karą prieš Ukrainą; tai tapo iššūkiu ukrainiečių siekiams užsitikrinti geresnę ateitį ir priartėti prie ES. Tai buvo išpuolis ne tik prieš Ukrainą, bet ir prieš laisvę, tautų apsisprendimą ir demokratiją.

Ukraina, susidūrusi su šiuo žiauriu išpuoliu, pademonstravo įspūdingą atsparumą. Tai yra tautos, kovojančios už savo teises ir siekius, stiprybė. Šiandien Ukrainos pasipriešinimas yra visų laisvę branginančių žmonių vilties švyturys. Ir toliau tvirtai neabejojama, kad Ukraina atsilaikys, o Europa ją palaikys tiek, kiek reikės.

Ukraina įrodė, kad už tam tikrus dalykus kovojanti tauta ir žmonės yra galingi: pirmiausia kovojantys už save, bet taip pat ir už mus ir viską, kuo tikime – mūsų laisves, mūsų demokratiją, mūsų sunkiai iškovotas teises ir siekius. Kai kas buvo nustebę dėl Ukrainos didvyriškų veiksmų, tačiau niekas neturėtų stebėtis tuo, kad susidūrę su priespauda, prievarta ir tironija, ukrainiečiai nusprendė priešintis.

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen

Pasakoja ukrainiečiai

Lilia

„Kaskart susitaikau su mintimi, kad galiu negrįžti, nes apšaudymas artilerijos sviediniais ir iš oro yra labai intensyvus,“ – sako Lilia. Lilia grįžo į Donecko sritį, kad padėtų civiliams ir kariams karo metu. Ji padeda teikti pagalbą ir aktyviai renka lėšas. 

Daugiau informacijos

„Bake for Ukraine“

Pasitelkdama ukrainietiškos duonos skonį, ne pelno organizacija „Bake for Ukraine“ siekia priminti žmonėms visame pasaulyje apie besitęsiantį karą ir jo poveikį žmonėms.

Daugiau informacijos

„Behind Blue Eyes“

Karo traumą patiriantys vaikai išmoksta savo svajonių ir tikslų siekti pasitelkdami savo kūrybiškumo galią. Tai vyksta Ukrainoje įgyvendinant projektą „Behind Blue Eyes“, kuriuo vaikai skatinami fiksuoti savo gyvenimą nuotraukose ir įkvepiami svajoti nepaisant visko.  

Daugiau informacijos

Tvirta ES parama

Per pastaruosius dvejus metus ES Ukrainai suteikė didelę 98,5 mlrd. EUR vertės paramą, kurią sudaro ekonominė, karinė, finansinė ir humanitarinė pagalba, taip pat pagalbą įvairiuose sektoriuose. Ji ir toliau nepailsdama bendradarbiauja su tarptautiniais partneriais, siekdama užtikrinti, kad Ukraina gautų paramą, o Rusija būtų patraukta atsakomybėn už savo veiksmus. Europos žinia aiški: palaikome Ukrainą dabar ir palaikysime ateityje.

49,4 mlrd. EUR

Europos komandos sutelktos paramos bendram ekonominiam, socialiniam ir finansiniam Ukrainos atsparumui didinti

32 mlrd. EUR

karinės pagalbos

A man holding boxes of supplies.
iki 17 mlrd. EUR

pagalbos valstybėms narėms patenkinti nuo karo į ES bėgančių ukrainiečių poreikius

Builders are adding a mixture at the construction site
50 mlrd. EUR

Naujas finansavimas 2024–2027 m. pagal Ukrainos priemonę

Nuolatinė parama Ukrainai yra labai svarbi. ES yra pasirengusi imtis veiksmų ir bendradarbiauja su partneriais siekdama užtikrinti, kad Ukrainai būtų toliau teikiama plataus masto parama.

Two young Ukrainian boys holding and EU flag
Slava Ukraini, tegyvuoja Europa

Žvilgsnis į ateitį

Ukrainos kelyje siekiant narystės ES padaryta didelė pažanga, atspindinti jos žmonių norą vykdyti demokratines reformas. 2023 m. gruodžio mėn. ES vadovai, reaguodami į Ukrainos įsipareigojimą vykdyti reformas, nusprendė pradėti stojimo derybas su Ukraina. Net vykstant karui ši šalis toliau darė pažangą ir ėmėsi reformų – pradedant naujais teisės aktais, kuriais išplečiamos tautinių mažumų teisės, baigiant teismų sistemos gerinimu ir valdžios stabdžių ir atsvarų užtikrinimu.