Pereiti prie pagrindinio turinio
ES solidarumas su Ukraina

ES sankcijos Rusijai po įsiveržimo į Ukrainą

#StandWithUkraine

Reaguodama į neišprovokuotą ir nepateisinamą Vladimiro Putino karinę agresiją prieš Ukrainą, ES nustatė precedento neturinčias sankcijas, skirtas:

  • apriboti Kremliaus gebėjimą finansuoti karą;
  • užtikrinti, kad Rusijos politinis elitas patirtų akivaizdžių ekonominių bei politinių nuostolių, ir
  • apriboti Rusijos ekonominę bazę.

Mūsų sankcijos smarkiai griauna Rusijos ekonominę bazę ir mažina visas galimybes ją modernizuoti. Toliau darysime spaudimą Rusijai ir visiems ją remiantiems mūšio lauke. Tęsime Putino sėbrų persekiojimą. Mes ir toliau persekiosime tuos, kurie padeda Rusijai apeiti sankcijas arba jos papildyti karo arsenalą.

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen

Sankcijų poveikis

Šios priemonės yra pažangios ir koordinuojamos su mūsų sąjungininkais. Jos nukreiptos prieš Rusijos politinį elitą ir dėl jų Rusija patiria tiesioginių išlaidų dėl savo agresijos karo; jos taip pat kenkia Rusijos pramoniniam ir ekonominiam pajėgumui vykdyti karą, gaminti daugiau ginklų ir taisyti esamas ginklų sistemas. Dėl sankcijų Rusijos kariuomenė ir jos tiekėjai negali įsigyti prekių ir įrangos, kurių reikia Rusijos karui suverenioje Ukrainos teritorijoje. 

Nė viena iš ES priimtų Rusijai skirtų sankcijų nėra kliūtis tiekti žemės ūkio maisto produktus, medicininę įrangą ar vaistus plačiajai visuomenei. Pačioms žemės ūkio mašinoms taip pat netaikomi jokie eksporto draudimai. 

Nė viena iš sankcijų nėra niekaip nukreipta prieš trečiųjų šalių ir Rusijos tarpusavio prekybą žemės ūkio ir maisto produktais, įskaitant kviečius ir trąšas. 

alt=""
© mehaniq41 - stock.adobe.com