Põhisisu juurde
ELi solidaarsus Ukrainaga
Visit of Ursula von der Leyen, President of the European Commission, to Poland

Ülemaailmse rahastajate konverentsi ja kampaaniaga „Toetame Ukrainat“ (Stand Up for Ukraine) on Venemaa sissetungi eest Ukrainas ja välismaal põgenevate inimeste jaoks kogutud 9,1 miljardit eurot, millest ühe miljardi on andnud Euroopa Komisjon. Lisaks sellele on Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank teatanud täiendavast ühe miljardi euro suurusest laenust sissetungi tõttu ümber asuma sunnitud inimeste vajaduste katmiseks.

Kogu maailma riikide, ettevõtete ja inimeste solidaarsus on valguskiireks sellel pimedal tunnil. Kampaaniaga „Toetame Ukrainat“ on kogutud 9,1 miljardit eurot pommide eest põgenevate inimeste jaoks nii Ukrainas kui ka väljaspool ning EBRD on lubanud eraldada veel ühe miljardi. Tulemas on aga veelgi rohkem. Me jätkame Ukraina toetamist. Ükskord, kui pommid enam ei lange, aitame Ukraina rahval oma riigi uuesti üles ehitada. Me toetame Ukrainat ka edaspidi.

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen

Täna kogusime 12,4 miljardit Kanada dollarit, et toetada Ukraina inimesi, kes on sunnitud kodust lahkuma Putini põhjendamatu sõja tõttu, mis ikka veel kestab. Olgu tegemist toidu, vee, peavarju või arstiabiga – me seisame ka edaspidi teie selja taga ja pakume vajalikku abi. Me toetame Ukrainat.

Kanada peaminister Justin Trudeau

Kampaania „Toetame Ukrainat“ (Stand Up For Ukraine) veebipõhine rahastajate konverents oli lõppakord laiemale sotsiaalmeediakampaaniale, mille käivitasid Euroopa Komisjon ja Kanada valitsus 26. märtsil koos organisatsiooniga Global Citizen. 

Kampaania korraldati vastuseks Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi abipalvele. Kampaania eesmärk oli koguda raha ja muud abi, et täita Ukraina sisepõgenike vajadusi. Eelkõige suunati abi:

  • rohkem kui neljale miljonile inimesele, kes juba on ELis varjupaika otsinud, ja neile, kes tõenäoliselt veel siia tulevad. Raha kasutatakse nende lühiajaliste ja keskpika perioodi vajaduste rahuldamiseks ELi liikmesriikides alates toidust, eluasemest ja arstiabist kuni hariduse ja tööhõiveni;
  • 6,5 miljonile inimesele, sealhulgas 2,5 miljonile lapsele, kes olid sunnitud oma kodudest põgenema, kuid jäid Ukrainasse ja on nüüd sisepõgenikud. Raha ja muud annetused tagavad neile hädavajaliku humanitaarabi.

Et tunnustada Poola olulist rolli Ukraina sõjapõgenike toetamisel, toimus rahastajate konverents Varssavis president Andrzej Duda osavõtul.

 

Multimedia

Visit of Ursula von der Leyen, President of the European Commission, to Poland
Visit of Ursula von der Leyen, President of the European Commission, to Poland
Visit of Ursula von der Leyen, President of the European Commission, to Poland

Social media kit

28. JUUNI 2022
Stand Up for Ukraine: social media kit