Pereiti prie pagrindinio turinio
ES solidarumas su Ukraina
Visit of Ursula von der Leyen, President of the European Commission, to Poland

Per pasaulinį lėšų rinkimo renginį ir kampaniją „Palaikykime Ukrainą“, skirtą pačioje Ukrainoje nuo Rusijos invazijos bėgantiems žmonėms ir pabėgusiems į užsienį paremti, surinkta iš viso 9,1 mlrd. eurų, iš jų 1 mlrd. eurų skyrė Europos Komisija. Be to, Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas paskelbė, kad dėl invazijos perkeltų asmenų poreikiams tenkinti papildomai bus suteikta 1 mlrd. eurų paskola.

Šią tamsią valandą valstybių, įmonių ir žmonių iš viso pasaulio solidarumas yra šviesos spindulys. Nuo bombų bėgantiems žmonėms – tiek pačioje Ukrainoje, tiek į užsienį – per kampaniją „Palaikykime Ukrainą“ surinkta 9,1 mlrd. eurų paramos; dar vieną milijardą pažadėjo ERPB. Ateityje bus dar daugiau. Mūsų pagalba nesustos. O kai nustos kristi bombos, padėsime Ukrainos žmonėms atstatyti savo šalį. Ukraina visada jaus mūsų paramą.

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen

Šiandien surinkome daugiau kaip 12,4 mlrd. Kanados dolerių, kad galėtume toliau remti Ukrainos žmones, priverstus bėgti nuo besitęsiančio nepateisinamo Putino karo. Nepaliksime jūsų likimo valiai ir padėsime kuo reikės – maistu ir vandeniu, pastoge ar medicinos pagalba. Esame kartu su Ukraina.

Kanados Ministras Pirmininkas Justinas Trudeau

Internetiniu lėšų rinkimo renginiu „Palaikykime Ukrainą“ buvo užbaigta platesnė socialinės žiniasklaidos kampanija, kurią kovo 26 d. inicijavo Europos Komisija ir Kanados vyriausybė, bendradarbiaudamos su organizacija „Global Citizen“. 

Kampanija surengta reaguojant į Ukrainos Prezidento Volodymyro Zelenskio pagalbos prašymą. Jos tikslas buvo surinkti lėšų ir kitų rūšių paramos siekiant patenkinti savo gyvenamąsias vietas palikusių žmonių Ukrainoje poreikius. Visų pirma:

  • tiems daugiau kaip 4 mln. žmonių, kurie jau ieško prieglobsčio ES, ir kitiems, kurie greičiausiai dar atvyks, lėšos bus naudojamos trumpalaikiams ir vidutinės trukmės poreikiams ES valstybėse narėse patenkinti – nuo maisto, būsto ir medicininės priežiūros iki švietimo ir užimtumo;
  • tiems 6,5 mln. žmonių (tarp jų – 2,5 mln. vaikų), kuriems teko palikti savo namus, bet jie liko Ukrainoje ir dabar yra perkelti šalies viduje, finansavimas ir aukos suteiks gyvybiškai svarbią humanitarinę pagalbą.

Pripažįstant esminį Lenkijos vaidmenį remiant pabėgėlius, kuriuos iš gyvenamųjų vietų išstūmė invazija į Ukrainą, lėšų rinkimo renginys vyko Varšuvoje. Jame dalyvavo Prezidentas Andrzejus Duda.

 

Multimedia

Visit of Ursula von der Leyen, President of the European Commission, to Poland
Visit of Ursula von der Leyen, President of the European Commission, to Poland
Visit of Ursula von der Leyen, President of the European Commission, to Poland

Social media kit

2022 M. BIRŽELIO 28 D.
Stand Up for Ukraine: social media kit