Skip to main content
Солідарність ЄС з Україною

Повернення в Україну: питання та відповіді

Огляд

Коли Ви готові планувати своє повернення додому в Україну, тимчасово або на постійно, є низка речей, які треба буде мати на увазі. Серед них: як Ваше повернення вплине на Ваші права тут, у ЄС. Ви також можете мати практичніші проблеми, наприклад, як це вплине на банківський рахунок, який Ви відкрили в країні перебування. Інформацію Ви знайдете на цій сторінці, мета якої — допомогти вам вирішити ці питання.

Повернення в Україну на короткий період

Я зареєстрований/зареєстрована для тимчасового захисту, але хочу повернутися в Україну найближчим часом. Чи втрачу я свої права у ЄС?

Директива про тимчасовий захист надає можливість повернутися на добровільній основі й передбачає заходи, що застосовуються після завершення тимчасового захисту. Якщо Вам потрібно на короткий час повернутися в Україну, наприклад, щоб відвідати рідних, зібрати документи або врятувати членів сім'ї, Ви не втрачаєте статусу тимчасового захисту. Будь-яка короткочасна подорож до України не має розглядатися країнами ЄС як рішення добровільно повернутися до того, як закінчиться тимчасовий захист. Це означає, що короткочасна подорож до України не має призводити до анулювання дозволу на проживання і втрати прав, пов'язаних з цим статусом. 

Повернення в Україну

Зараз у мене є тимчасовий захист у ЄС і я хочу вернутися додому в Україну. Чи зможу я повернутися в ЄС і скористатися тимчасовим захистом?

Якщо Ви плануєте їхати додому в Україну, Вам слід повідомити про свої плани владу країни, в якій Ви проживаєте. Якщо пізніше вирішите повернутися в Європейський Союз до закінчення надзвичайної ситуації, то знову отримаєте право на тимчасовий захист. Вам рекомендується зв'язатися з органами влади приймаючої держави-члена для отримання додаткової інформації про те, як повідомити про свій від'їзд або про наявну систему повідомлень, а також про наслідки несповіщення та про відповідні гарантії для тих, хто користується тимчасовим захистом.

Банківські рахунки

Чи буде мій банківський рахунок ще активним, якщо я вирішу повернутися в Україну і якщо моя реєстрація тимчасового захисту буде «неактивною»?

Ваші банківські рахунки також мають лишатися відкритими доти, доки Ваш дозвіл на проживання все ще дійсний, навіть якщо він неактивний через Ваше рішення повернутися в Україну на триваліший термін.