Pereiti prie pagrindinio turinio
ES solidarumas su Ukraina

Grįžimas į Ukrainą. Klausimai ir atsakymai

Apžvalga

Kai jau būsite pasirengę planuoti laikiną arba nuolatinį grįžimą namo į Ukrainą, reikėtų nepamiršti tam tikrų dalykų. Tarp jų yra klausimas, kaip jūsų sugrįžimas paveiks jūsų teises čia, ES. Jums taip pat gali kilti daugiau praktinio pobūdžio klausimų, pavyzdžiui, kokį poveikį tai turės jūsų priimančiojoje šalyje atidarytai banko sąskaitą. Šiame puslapyje rasite informacijos, kuri padės jums atsakyti į šiuos klausimus.

Trumpalaikė kelionė į Ukrainą

Esu užsiregistravęs dėl laikinosios apsaugos, tačiau netrukus noriu grįžti į Ukrainą. Ar prarasiu savo teises ES?

Laikinosios apsaugos direktyvoje numatyta galimybė grįžti savanoriškai ir numatytos priemonės, taikomos pasibaigus laikinosios apsaugos terminui. Jei jums reikia grįžti į Ukrainą trumpam, pavyzdžiui, aplankyti šeimos narius, susirinkti dokumentus arba išsivežti šeimos narius, laikinosios apsaugos statuso neprarasite. Bet koks trumpalaikis vizitas į Ukrainą neturėtų būti laikomas sprendimu savanoriškai grįžti nesibaigus laikinosios apsaugos laikotarpiui. Tai reiškia, kad dėl trumpos kelionės atgal į Ukrainą leidimas gyventi neturėtų būti panaikintas ir su tokiu statusu susijusios teisės neturėtų būti prarastos. 

Sugrįžimas į Ukrainą

Dabar turiu laikinąją apsaugą ES ir noriu grįžti namo į Ukrainą. Ar galėsiu grįžti į ES ir pasinaudoti laikinąja apsauga?

Jei planuojate grįžti namo į Ukrainą, apie savo planus turėtumėte pranešti šalies, kurioje gyvenate, valdžios institucijoms. Jei po to nuspręsite grįžti į Europos Sąjungą iki nepaprastosios padėties pabaigos, vėl turėsite teisę į laikinąją apsaugą. Patariame kreiptis į priimančiosios valstybės narės institucijas, kad gautumėte daugiau informacijos apie tai, kaip pranešti apie savo išvykimą, arba apie taikomą pranešimo sistemą ir nepranešimo pasekmes, taip pat apie laikinosios apsaugos gavėjams taikomas apsaugos priemones.

Banko sąskaitos

Ar mano banko sąskaita vis dar bus aktyvi, jei nuspręsiu grįžti į Ukrainą ir jei mano laikinosios apsaugos registracija bus neaktyvi?

Jūsų banko sąskaitos taip pat turėtų likti atidarytos tol, kol galioja jūsų leidimas gyventi, net jei jis yra neaktyvus dėl jūsų sprendimo grįžti į Ukrainą ilgesniam laikui.