Skip to main content
Солідарність ЄС з Україною
Female ukrainian army soldier runs and waves flag of Ukraine at sunset
olehslepchenko/Adobe stock
Слава Україні!

Один рік опору України

Напад на мир і демократію

Рік тому, 24 лютого 2022 року, російські війська почали повномасштабне вторгнення в Україну. Російська воєнна агресія і досі ширить в Україні смерть і руйнування.

Україна стала центром нашого континенту. Місцем, де відстоюють наші цінності, де захищають нашу свободу, де пишуть майбутнє Європи.

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн
Composition: Children attend their first lesson as they mark the start of a new academic year at a general educational school in Avdiivka and A destroyed classroom is seen in a school in Avdiivka
Andriy Andriyenko/SOPA Images/LightRocket and Chris McGrath/Getty Images

 

Вплив війни на повсякденне життя

Спочатку, коли російські бомби почали дощем падати на села й міста в усій Україні, мирні жителі намагалися зберігати подобу нормального життя. Але через кілька місяців після початку війни повсякденні життєві справи, як-от відвідання місцевої пекарні або просто відведення дітей до школи, стали неможливими чрез невпинне насильство.

Composition of photos: Korshiv Bread Bakery and  Ukrainian volunteers distribute bread to residents of the town of Balakliya
Yurii Rylchuk/ Ukrinform/Future Publishing and Van der Stockt for Le Monde/Getty Images

Віддаючи належне відважним українцям

Щоб розповісти всю історію, недостатньо цифр і статистики. Щоб краще зрозуміти ситуацію на місцях, ми зібрали свідчення декого з тих, хто несе на собі тягар російських масових звірств.

З Україною — стільки, скільки треба.

З першого дня невиправданої і протиправної російської війни проти України Європейський Союз і його союзники прийняли колективне рішення про підтримку України. Від початку війни Європейський Союз надав Україні економічної, гуманітарної та військової підтримки на 67 мільярдів євро.

Таким чином, допомога буде й далі надходити до Києва протягом війни та після неї. 

Читайте ще про допомогу ЄС Україні

З іншого боку, Європейський Союз продовжуватиме тиск на російський уряд, поєднуючи дипломатію та жорсткий набір санкцій.

Читайте ще про санкції ЄС проти Росії

Тісна політична співпраця

Наслідки війни в Європі та за її межами

Російська воєнна агресія має глобальні наслідки, які особливо впливають на найвразливіших. Шкода, заподіяна Україні, створила ризик для продовольчої безпеки мільйонів людей повсюди на планеті. 

Європейський Союз вживає заходів, щоб забезпечити відновлення глобальної продовольчої безпеки шляхом міжнародного співробітництва. Він також мобілізує гуманітарну допомогу та підтримку найбільш постраждалим фермерам.

Готуючи світле майбутнє для України

A local girl hugs Ukrainian soldier on Liberty Square during the celebration of the city's liberation on November 12, 2022 in Kherson, Ukraine.
Andrii Dubchak/Donbas Frontliner via Zaborona/Global Images Ukraine via Getty Images

Солідарність ЄС з Україною та її народом залишиться непохитною. Ми цілком усвідомлюємо, що на кону не тільки майбутнє українського народу, але й майбутнє всього європейського континенту. Свобода й демократія є справжнім осердям європейського духу, і щодо цього ми ніколи не підемо на компроміс.

Ми твердо віримо, що Україна вийде переможцем, бо справедливість на її боці. І коли цей день настане, Європейський Союз буде пліч-о-пліч з Україною, щоб допомогти цій державі підвестися й підтримати її відновлення й відбудову.

У нас є політична воля притягнути до відповідальності винних у скоєнні злочинів, включно зі злочином агресії.  Надалі підтримуючи роботу Міжнародного кримінального суду, ми готові співпрацювати з міжнародним співтовариством над створенням спеціального міжнародного трибуналу або спеціалізованого «гібридного» трибуналу для розслідування й переслідування скоєного Росією злочину агресії. Для координації збору доказів ми створимо в Гаазі Міжнародний центр переслідування за злочин агресії в Україні.

Фото- й відеогалерея