Напад на мир і демократію
Рік тому, 24 лютого 2022 року, російські війська почали повномасштабне вторгнення в Україну. Російська воєнна агресія і досі ширить в Україні смерть і руйнування.
Україна стала центром нашого континенту. Місцем, де відстоюють наші цінності, де захищають нашу свободу, де пишуть майбутнє Європи.
Коли російські війська вдерлися в Україну, багато хто побоювався, що ця держава не зможе тривалий час протистояти навалі загарбників і впаде. Проте в минулому році сталось з точністю до навпаки. Легендарна мужність українського народу приголомшила світ, а опір загарбникові триває і отримає непохитну підтримку від Європейського Союзу.
Через варварські російські атаки на інфраструктуру України та цивільне населення, багато українців були змушені переховуватися в підвалах без електрики, газу чи водогону. Крім того, усюди в країні були сильно обстріляні школи, через що дітей діти перестали відвідувати уроки.
Вплив війни на повсякденне життя
Спочатку, коли російські бомби почали дощем падати на села й міста в усій Україні, мирні жителі намагалися зберігати подобу нормального життя. Але через кілька місяців після початку війни повсякденні життєві справи, як-от відвідання місцевої пекарні або просто відведення дітей до школи, стали неможливими чрез невпинне насильство.

Віддаючи належне відважним українцям
Щоб розповісти всю історію, недостатньо цифр і статистики. Щоб краще зрозуміти ситуацію на місцях, ми зібрали свідчення декого з тих, хто несе на собі тягар російських масових звірств.
- Читайте історію Ніни Білецької, яка вела щоденник під час активних бойових дій у Чернігові
- Жити в харківській гімназії під час війни
- Читайте історію Віктора Ткачова, власника пекарні, якому вдавалося безкоштовно передавати частину хліба лікарням, літнім людям та військовим.
- Тоня втекла з Одеси й знайшла притулок у ЄС. Вона розповідає про підтримку, яку отримала за останній рік, і ділиться сподіваннями на відновлення України.

Коли почалася війна, Юлія була на 36-му тижні вагітності. Вона не наважувалася ухвалити рішення про евакуацію на такому пізньому етапі вагітності. І не хотіла залишати свого чоловіка, який приєднався до територіальної оборони. Вона хотіла, щоб він хоча б один раз потримав свою новонароджену дитину на руках.
З Україною — стільки, скільки треба.
З першого дня невиправданої і протиправної російської війни проти України Європейський Союз і його союзники прийняли колективне рішення про підтримку України. Від початку війни Європейський Союз надав Україні економічної, гуманітарної та військової підтримки на 67 мільярдів євро.
Таким чином, допомога буде й далі надходити до Києва протягом війни та після неї.
Читайте ще про допомогу ЄС Україні
З іншого боку, Європейський Союз продовжуватиме тиск на російський уряд, поєднуючи дипломатію та жорсткий набір санкцій.
Тісна політична співпраця
Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн 2 лютого 2023 р. вирушила до Києва в супроводі 15 комісарів на перше в історії засідання Колегії Комісарів ЄС та Уряду України, наочно демонструючи непохитне зобов’язання ЄС допомогти Україні.
Політична співпраця з Україною сильніша, ніж будь-коли:
- постійна робота над вступом до ЄС
- доступ до внутрішнього ринку
- синхронізація з європейською електромережею
- доступ до роумінгу
- захист дітей
Наслідки війни в Європі та за її межами
Російська воєнна агресія має глобальні наслідки, які особливо впливають на найвразливіших. Шкода, заподіяна Україні, створила ризик для продовольчої безпеки мільйонів людей повсюди на планеті.
Європейський Союз вживає заходів, щоб забезпечити відновлення глобальної продовольчої безпеки шляхом міжнародного співробітництва. Він також мобілізує гуманітарну допомогу та підтримку найбільш постраждалим фермерам.
Готуючи світле майбутнє для України

Солідарність ЄС з Україною та її народом залишиться непохитною. Ми цілком усвідомлюємо, що на кону не тільки майбутнє українського народу, але й майбутнє всього європейського континенту. Свобода й демократія є справжнім осердям європейського духу, і щодо цього ми ніколи не підемо на компроміс.
Ми твердо віримо, що Україна вийде переможцем, бо справедливість на її боці. І коли цей день настане, Європейський Союз буде пліч-о-пліч з Україною, щоб допомогти цій державі підвестися й підтримати її відновлення й відбудову.
У нас є політична воля притягнути до відповідальності винних у скоєнні злочинів, включно зі злочином агресії. Надалі підтримуючи роботу Міжнародного кримінального суду, ми готові співпрацювати з міжнародним співтовариством над створенням спеціального міжнародного трибуналу або спеціалізованого «гібридного» трибуналу для розслідування й переслідування скоєного Росією злочину агресії. Для координації збору доказів ми створимо в Гаазі Міжнародний центр переслідування за злочин агресії в Україні.