Skip to main content
Солідарність ЄС з Україною

Санкції, запроваджені ЄС щодо Росії через вторгнення в Україну

#StandWithUkraine

У відповідь на неспровоковану й невиправдану путінську воєнну агресію проти України ЄС запровадив безпрецедентні санкції, спрямовані на:

  • обмеження здатності Кремля фінансувати війну;
  • накладення помітних економічних і політичних витрат на російську політичну еліту;
  • позбавлення Росії економічної опори.

Наші санкції сильно розмивають економічну базу Росії, відбираючи в неї будь-яку перспективу модернізації. Ми продовжуватимемо тиск на Росію і на тих, хто її підтримує на полі бою. Ми продовжуватимемо переслідувати поплічників Путіна. І ми переслідуватимемо тих, хто допомагає Росії обійти санкції або поповнити її військовий арсенал.

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн

Наслідки санкцій

Ці заходи правильні і скоординовані з нашими союзниками. Вони націлені на російську політичну еліту й завдають Росії прямих втрат за її агресивну війну, а також шкодять її промисловій та економічній здатності вести війну, виробляти більше зброї і ремонтувати наявні системи озброєння. Санкції позбавляють російську армію та її постачальників товарів й обладнання, необхідних для ведення війни на суверенній українській території. 

Жодна санкція ЄС, ухвалена проти Росії, не перешкоджає постачанню агропродовольчих товарів, медичного обладнання або ліків для населення в цілому. Сільськогосподарська техніка як така теж не підпадає під жодну заборону на експорт. 

Жодна із санкцій не націлена на торгівлю сільськогосподарськими та продовольчими товарами, включно з пшеницею та добривами, між країнами поза ЄС та Росією. 

alt=""
© mehaniq41 - stock.adobe.com