Pāriet uz galveno saturu
ES solidaritāte ar Ukrainu
Female ukrainian army soldier runs and waves flag of Ukraine at sunset
olehslepchenko/Adobe stock
Slava Ukraini!

Gads kopš kara sākuma: Ukraina nepadodas

Centieni graut mieru un demokrātiju

Tieši pirms gada, 2022. gada 24. februārī, Krievijas bruņotie spēki sāka plaša mēroga iebrukumu Ukrainā. Krievijas nepamatotā agresija dienu no dienas nes nāvi un iznīcību ukraiņu tautai.

Ukraina ir kļuvusi par mūsu kontinenta centru. Tā ir vieta, kur tiek godātas mūsu vērtības, aizsargāta mūsu brīvība un rakstīta Eiropas nākotne.

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena
Composition: Children attend their first lesson as they mark the start of a new academic year at a general educational school in Avdiivka and A destroyed classroom is seen in a school in Avdiivka
Andriy Andriyenko/SOPA Images/LightRocket and Chris McGrath/Getty Images

 

Kara ietekme uz ikdienas dzīvi

Pēc pirmajiem Krievijas raķešu uzbrukumiem Ukrainas pilsētu iedzīvotāji darīja visu iespējamo, lai saglabātu šķietamu normalitāti. Taču vardarbība nerimās mēnešiem ilgi, un drīz kļuva skaidrs, ka ierastajām gaitām ir pienācis gals – vairs nebija iespējams ne aiziet uz vietējo maiznīcu, ne nogādāt bērnus skolā.

Composition of photos: Korshiv Bread Bakery and  Ukrainian volunteers distribute bread to residents of the town of Balakliya
Yurii Rylchuk/ Ukrinform/Future Publishing and Van der Stockt for Le Monde/Getty Images

Cieņas izrādīšana drosmīgajiem ukraiņiem

Skaitļi un statistika nespēj pilnībā atspoguļot realitāti. Vislabāk situāciju uz vietas palīdz izprast cilvēki, kas paši piedzīvojuši Krievijas karaspēka pastrādātās zvērības.

Nelokāms atbalsts Ukrainai

Kopš Krievijas nepamatotā un nelikumīgā kara pirmās dienas Eiropas Savienība un tās sabiedrotie ir pauduši kopīgu apņemšanos atbalstīt Ukrainu. Kopš iebrukuma sākuma Eiropas Savienība Ukrainai ir sniegusi finansiālu, humānu un militāru atbalstu 67 miljardu eiro apmērā.

Palīdzību Kijiva saņems visa kara gaitā un arī pēc tam. 

Lasīt vairāk par ES palīdzību Ukrainai

Tajā pašā laikā Eiropas Savienība arī turpinās izdarīt spiedienu uz Krievijas valdību, pieņemot diplomātiskus pasākumus un nosakot stingras sankcijas.

Lasīt vairāk par ES sankcijām pret Krieviju

Cieša politiskā sadarbība

Kara ietekme Eiropā un citur pasaulē

Krievijas agresijas karam ir globāla ietekme, ko visskaudrāk izjūt visneizsargātākie iedzīvotāji. Ukrainas infrastruktūrai nodarīto bojājumu dēļ miljoniem cilvēku visā pasaulē izjūt pārtikas trūkumu

Eiropas Savienība rīkojas, lai ar starptautiskās sadarbības palīdzību atjaunotu globālo nodrošinātību ar pārtiku. Tā arī mobilizē humāno palīdzību un atbalstu visvairāk skartajiem lauksaimniekiem.

Ar skatu gaišākā nākotnē

A local girl hugs Ukrainian soldier on Liberty Square during the celebration of the city's liberation on November 12, 2022 in Kherson, Ukraine.
Andrii Dubchak/Donbas Frontliner via Zaborona/Global Images Ukraine via Getty Images

ES solidaritāte ar Ukrainu un tās iedzīvotājiem paliks nelokāma. Mēs apzināmies, ka apdraudēta ir ne vien Ukrainas tautas nākotne, bet arī Eiropas nākotne kopumā. Brīvība un demokrātija ir vērtības, kas veido eiropeiskā gara kodolu, un no tām mēs nekad neatteiksimies.

Taisnība ir Ukrainas pusē, un mēs nešaubāmies, ka tā uzvarēs. Un, kad šī diena pienāks, Eiropas Savienība būs līdzās Ukrainai un sniegs atbalstu valsts atjaunošanas, atveseļošanas un rekonstrukcijas procesā.

Mēs esam pauduši politisko gribu saukt pie atbildības pastrādāto kara noziegumu izdarītājus.  Turpinot atbalstīt Starptautiskās Krimināltiesas darbu, esam gatavi kopā ar starptautisko sabiedrību izveidot speciālu starptautisku tribunālu vai “hibrīdtiesu”, kam būtu uzdevums izmeklēt Krievijas agresijas noziegumus un vainīgos saukt pie atbildības. Lai palīdzētu koordinēt pierādījumu vākšanu, Hāgā tiks izveidots starptautisks centrs saukšanai pie atbildības par agresijas noziegumu pret Ukrainu.