Pereiti prie pagrindinio turinio
ES solidarumas su Ukraina
Female ukrainian army soldier runs and waves flag of Ukraine at sunset
olehslepchenko/Adobe stock
Slava Ukraini!

Ukraina priešinasi jau metus

Tai išpuolis prieš taiką ir demokratiją

Prieš metus, 2022 m. vasario 24 d., Rusijos pajėgos pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą. Rusijos agresijos karas į Ukrainą atnešė mirtį ir sugriovimus.

Ukraina tapo mūsų žemyno centru. Ji tapo vieta, kur siekiama apsaugoti mūsų vertybes, kur ginama mūsų laisvė, kur rašoma Europos ateitis.

Ursula von der Leyen, Europos Komisijos Pirmininkė
Composition: Children attend their first lesson as they mark the start of a new academic year at a general educational school in Avdiivka and A destroyed classroom is seen in a school in Avdiivka
Andriy Andriyenko/SOPA Images/LightRocket and Chris McGrath/Getty Images

 

Karo įtaka kasdieniam gyvenimui

Iš pradžių, kai Rusijos bombos pradėjo kristi ant miestų ir miestelių visoje Ukrainoje, civiliai gyventojai kiek įmanoma siekė išsaugoti normalumo pojūtį. Tačiau praėjus keliems mėnesiams nuo karo pradžios kasdienio gyvenimo patirtys (pavyzdžiui, kelionė į vietinę kepyklėlę ar tiesiog vaikų vedimas į mokyklą) dėl nepaliaujamo smurto tapo nebeįmanomos.

Composition of photos: Korshiv Bread Bakery and  Ukrainian volunteers distribute bread to residents of the town of Balakliya
Yurii Rylchuk/ Ukrinform/Future Publishing and Van der Stockt for Le Monde/Getty Images

Drąsių ukrainiečių pagerbimas

Kad būtų galima papasakoti visą istoriją, skaičių ir statistikos nepakanka. Norėdami geriau suprasti padėtį vietoje, surinkome nuo Rusijos žiaurumų kenčiančių žmonių liudijimų.

Išvien su Ukraina tiek, kiek reikės

Nuo pirmos nepateisinamo ir neteisėto Rusijos karo prieš Ukrainą dienos Europos Sąjunga ir jos sąjungininkai priėmė kolektyvinį sprendimą remti Ukrainą. Nuo karo pradžios Europos Sąjunga suteikė Ukrainai 67 mlrd. eurų ekonominę, humanitarinę ir karinę paramą.

Pagalba ir toliau bus teikiama į Kijevą per visą karą ir jam pasibaigus. 

Daugiau apie ES paramą Ukrainai

Kita vertus, Europos Sąjunga toliau darys spaudimą Rusijos valdžiai derindama diplomatines priemones ir griežtas sankcijas.

Daugiau apie ES sankcijas Rusijai

Glaudus politinis bendradarbiavimas

Karo padariniai Europoje ir už jos ribų

Rusijos agresijos karas turi visuotinį poveikį, kurį ypač jaučia patys pažeidžiamiausi. Ukrainos infrastruktūrai padaryta žala turėjo itin neigiamą poveikį milijonų žmonių aprūpinimui maistu visame pasaulyje. 

Europos Sąjunga imasi veiksmų, kad bendradarbiaujant tarptautiniu mastu būtų užtikrintas pasaulio aprūpinimo maistu saugumas. Ji taip pat telkia humanitarinę pagalbą ir paramą labiausiai nukentėjusiems ūkininkams.

Pasirengimas šviesesnei Ukrainos ateičiai

A local girl hugs Ukrainian soldier on Liberty Square during the celebration of the city's liberation on November 12, 2022 in Kherson, Ukraine.
Andrii Dubchak/Donbas Frontliner via Zaborona/Global Images Ukraine via Getty Images

ES solidarumas su Ukraina ir jos žmonėmis išliks tvirtas. Puikiai suprantame, kad kalba ne tik apie Ukrainos žmonių ateitį, bet ir apie viso Europos žemyno ateitį. Laisvė ir demokratija yra Europos dvasios pagrindas, todėl šiuo atžvilgiu niekada nesileisime į jokius kompromisus.

Tvirtai tikime, kad Ukraina laimės, nes teisingumas yra jos pusėje. Ir kai ateis ta diena, Europos Sąjunga bus išvien su Ukraina, padės šaliai atsistoti ant kojų ir parems jos atsigavimą bei atstatymą.

Turime politinę valią nusikaltusius asmenis patraukti atsakomybėn, taip pat ir už agresijos nusikaltimą.  Toliau remdami Tarptautinio baudžiamojo teismo darbą, esame pasirengę bendradarbiauti su tarptautine bendruomene, kad būtų įsteigtas specialus tarptautinis tribunolas arba specializuotas mišrus tribunolas, kuris tirtų Rusijos agresijos nusikaltimus ir už juos trauktų baudžiamojon atsakomybėn. Siekdami padėti koordinuoti įrodymų rinkimą, įsteigsime Tarptautinį baudžiamojo persekiojimo už agresijos nusikaltimą Ukrainoje centrą Hagoje.