Põhisisu juurde
ELi solidaarsus Ukrainaga

Ukrainlaste abistamine: kuidas saate annetada ja kaasa aidata?

EL toetab Ukrainat

See teave on kättesaadav ka järgmistes keeltes: ukraina keeles | українськаvene keeles | русский

Kuidas saate aidata?

Paljud tahavad toetada Ukraina sõjapõgenikke ja neid, kes on jäänud Ukrainasse.

Abi andmiseks saate teha annetuse mõnele paljudest ELi liikmesriikide organisatsioonidest, kes abistavad ELis kaitset otsivaid Ukraina põgenikke. Nende hulka kuuluvad rahvusvaheliste organisatsioonide bürood liikmesriikides, katusorganisatsioonid ning paljud muud heategevus- ja humanitaarorganisatsioonid. Klõpsake oma riigil, et näha, millise organisatsiooni kaudu saate annetada:

Samuti saate toetada inimesi Ukrainas. Lisateavet annetamise kohta saab Ukraina valitsuse ametlikult humanitaarabi veebisaidilt. Võite teha annetuse ka mõnele kohalikule suuremale abiorganisatsioonile, mis koordineerib Ukrainale abi andmist. Infot annetuste tegemise kohta saab organisatsioonide veebilehtedelt:

Need ei ole täielikud loetelud. Teie lähedal võib tegutseda ka muid organisatsioone. Nende kohta teabe saamiseks palun pöörduge kohalike ametiasutuste poole.

Erasektori annetused

Euroopa Komisjon on loonud uue süsteemi erasektori mitterahaliste annetuste suunamiseks Ukrainasse, Moldovasse ja samas piirkonnas asuvatesse ELi riikidesse. EL koordineerib ELi elanikkonnakaitse mehhanismi kaudu annetatud hädaabivahendite, näiteks ravimite, meditsiiniseadmete, ohtlike keemiliste, bioloogiliste, kiirguse ja tuumaainete eest kaitsva varustuse ning varjualuste õigeaegset ja turvalist kohaletoimetamist. Eraõiguslikud üksused kogu ELis, kes soovivad annetusi teha, võivad komisjoniga ühendust võtta e-posti teel: ECHO-private-donationsatec [dot] europa [dot] eu (ECHO-private-donations[at]ec[dot]europa[dot]eu)

Kuidas annetada?

Põgenemine sissetungi eest: Ukraina hääled

Ukrainas jätkub sõda ja üha rohkem inimesi on sunnitud oma kodu maha jätma. Toome teieni lood vaprusest ja eneseületamisest – põgenike jutustused oma ränkadest kogemusest ja teekonnast. 

 

 Euroopa aitab sõjapõgenikke

Tänaseks on kogu Euroopa Liit ja tema pool miljardit elanikku asunud Ukrainat toetama. Kõikjal toimuvad toetusmeeleavaldused ning paljud pakuvad Ukraina põgenikele abi ja eluaset.

Videoreportaažid

Vaata videoid eurooplaste abi kohta Ukrainast põgenevatele inimestele.

#StandWithUkraine Jaga

29. JUUNI 2022
Social Media Kit - EU Stands with Ukraine