Pereiti prie pagrindinio turinio
ES solidarumas su Ukraina

Pagalba ukrainiečiams. Kaip galite aukoti ir dalyvauti teikiant pagalbą

ES palaiko Ukrainą

Ši informacija taip pat pateikiama: ukrainiečių k. | українська | rusų k. | русский

Kuo galite padėti

Visi nori kuo nors padėti žmonėms, kurie dėl invazijos buvo priversti bėgti iš Ukrainos arba liko Ukrainoje ir yra reikalingi pagalbos.

Galite padėti aukomis, kurias priima daug organizacijų, ES valstybėse narėse teikiančių paramą apsaugos ES siekiantiems žmonėms iš Ukrainos. Tai, be kita ko, tarptautinių agentūrų nacionaliniai padaliniai, skėtinės organizacijos ir daug kitų labdaros ir humanitarinių organizacijų. Spustelėkite savo šalį ir pamatysite, kurios organizacijos priima aukas.

Taip pat galite paremti Ukrainos gyventojus. Daugiau informacijos apie tai, kur galima paaukoti, rasite oficialioje Ukrainos vyriausybės humanitarinės pagalbos svetainėje. Paaukoti galima ir siunčiant aukas per pagrindines pagalbos organizacijas, veikiančias vietoje ir koordinuojančias pagalbą Ukrainai. Apsilankykite jų svetainėse ir sužinokite, kaip tai padaryti.

Tai orientaciniai nebaigtiniai sąrašai. Galbūt jūsų regione yra ir kitų organizacijų. Daugiau informacijos gali suteikti jūsų vietos institucijos.

Privačiojo sektoriaus skiriamos aukos

Europos Komisija sukūrė naują sistemą, per kurią Ukrainai, Moldovai ir to regiono ES valstybėms narėms bus perduodama privačiojo sektoriaus aukojama pagalba natūra. Naudodamasi ES civilinės saugos mechanizmu, ES koordinuos veiksmus, kad paaukoti skubios pagalbos reikmenys (pavyzdžiui, vaistai, medicinos įranga, cheminio, biologinio, radiologinio ar branduolinio atsako priemonės ir pastogės reikmenys) būtų pristatomi laiku ir saugiai. Prisidėti aukomis norintys privatieji subjektai gali kreiptis į Komisiją e. paštu  ECHO-private-donationsatec [dot] europa [dot] eu (ECHO-private-donations[at]ec[dot]europa[dot]eu)

Kaip aukoti

Gelbėjantis nuo invazijos. Ukrainiečių balsai

Karui Ukrainoje tebesitęsiant, vis daugiau žmonių yra priversti bėgti. Pasiklausykite kai kurių iš jų pasakojimų, kaip jie keliavo ir ką teko patirti. Tai pasakojimai apie drąsą ir tvirtybę. 

 

 Europiečiai padeda nuo karo bėgantiems žmonėms

Beveik pusę milijardo gyventojų turinti Sąjunga šiandien susitelkė, kad padėtų Ukrainai. Visame žemyne vyksta demonstracijos, daug europiečių pasisiūlė padėti iš Ukrainos bėgantiems žmonėms ir atvėrė jiems savo namų duris.

Pasakojimų vaizdo siužetai

Žiūrėkite iš Ukrainos bėgantiems žmonėms padedančių europiečių vaizdo įrašus.

#StandWithUkraine. Share

2022 M. BIRŽELIO 29 D.
Social Media Kit - EU Stands with Ukraine