Přejít na hlavní obsah
Solidarita EU s Ukrajinou

Pomoc Ukrajincům: Jak můžete poskytnout dar a pomoci

EU stojí za Ukrajinou

Uvedené informace jsou rovněž k dispozici v těchto jazycích: ukrajinsky | українськаruština | русский

Jak můžete pomoci

Každý chce svým dílem přispět k tomu, aby lidé, kteří byli nuceni uprchnout z Ukrajiny kvůli invazi nebo kteří na Ukrajině zůstali, obdrželi podporu.

Pomoci můžete darem, který poskytnete některé z mnoha organizací mobilizujících v členských státech EU podporu pro lidi z Ukrajiny, kteří hledají ochranu v EU. Patří mezi ně vnitrostátní pobočky mezinárodních agentur, zastřešující organizace a řada dalších dobročinných a humanitárních subjektů. Klikněte na vaši zemi a podívejte se, přes kterou organizaci můžete poskytnout svůj dar:

Můžete rovněž pomoci lidem na Ukrajině. Informace o tom, jak přispět, najdete na oficiálních internetových stránkách ukrajinské vlády věnovaných humanitární pomoci. Podporu můžete rovněž poskytnout prostřednictvím hlavních humanitárních organizací, které působí na místě a koordinují pomoc Ukrajině. Navštivte jejich internetové stránky, kde se dozvíte, jak postupovat.

Tento seznam má orientační charakter a není vyčerpávající. Je možné, že ve vašem regionu působí i další organizace, se žádostí o další informace se proto prosím obracejte na orgány v místě vašeho bydliště.

Dárci ze soukromého sektoru

Evropská komise zřídila nový systém, který má zajistit přesun darů nefinanční povahy od soukromých subjektů na Ukrajinu, do Moldavska a členských zemí v daném regionu. Prostřednictvím mechanismu civilní ochrany Unie chce Unie koordinovat dodávky materiálních sbírek nouzového vybavení a nezbytných potřeb, jako jsou léky, zdravotnické vybavení, předměty chemické, biologické, radiologické a jaderné ochrany a vybavení pro bydlení v nouzových podmínkách. Soukromé subjekty z celé EU, které chtějí některé z těchto předmětů darovat, se mohou na Komisi obrátit prostřednictvím tohoto e-mailu: ECHO-private-donationsatec [dot] europa [dot] eu (ECHO-private-donations[at]ec[dot]europa[dot]eu)

Jak zaslat materiální pomoc?

Na útěku před invazí: Ukrajinská svědectví

Válka na Ukrajině nadále zuří plnou silou a stále více lidí je nuceno uprchnout ze svých domovů. Poslechněte si příběhy o odvaze a odolnosti lidí, o jejich putování a traumatických zážitcích, kterými při něm prošli. 

 

 Evropané podporují lidi prchající před válkou

Unie s téměř půl miliardou lidí se dnes mobilizovala v zájmu Ukrajiny. Evropané na celém našem kontinentu demonstrují a mnozí lidem prchajícím z Ukrajiny nabídli pomoc a otevřeli jim své domovy.

Videa zachycující zkušenosti uprchlíků

Podívejte se na videozáznamy o zkušenosti Evropanů pomáhajícím uprchlíkům z Ukrajiny

#StandWithUkraine. Sdílejte

29. ČERVNA 2022
Social Media Kit - EU Stands with Ukraine