Ця інформація також доступна: Ukrainian | українська | Russian | русский

Європейський Союз, його держави-члени та європейці по всьому континенту мобілізовані на підтримку людей, які рятуються від війни в Україні. Найближчі тижні й місяці Європа буде з ними і задля них. Ми працюємо на всіх фронтах, щоб підтримати Україну гуманітарною допомогою та цивільним захистом. Ми ввели в дію механізм тимчасового захисту, щоб забезпечити людям, які виїжджають з України, надійний статус і доступ до шкіл, медичної допомоги та роботи в ЄС. І ми готові спрямовувати більше допомоги й підтримки як людям, котрі виїхали з України, щоб шукати захисту в ЄС, так і тим, хто залишився в Україні.
Як Ви можете допомогти
Усі хочуть зробити внесок, щоб підтримати людей, які були змушені виїхати з України через вторгнення або які залишилися в Україні і потребують допомоги.
Ви можете допомогти, зробивши пожертву численним організаціям, які мобілізувалися в країнах-членах ЄС, щоб підтримати людей з України, котрі шукають захисту в ЄС. До них належать національні філії міжнародних агентств, парасолькові організації та низка інших благодійних і гуманітарних організацій. Натисніть на свою країну, щоб побачити, через яку організацію Ви можете пожертвувати:
Ви також можете підтримати людей в Україні. Дізнайтеся більше про те, як пожертвувати через офіційний сайт гуманітарної допомоги українського уряду. Ви також можете пожертвувати через великі організації невідкладної допомоги, що діють на місцях і координують допомогу Україні. Відвідайте їхні вебсайти, щоб дізнатися, як це зробити.
-
УВКБ ООН – Управління Верховного комісара ООН у справах біженців
-
Центральний фонд ООН реагування на надзвичайні ситуації (CERF)
-
Міжнародна федерація товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця
-
Міжнародна неурядова організація Save the Children («Врятуймо дітей»)
-
Всесвітня громадська гуманітарна організація «Міжнародний комітет порятунку»
-
Міжнародна медична гуманітарна організація «Лікарі без кордонів»
-
Французька гуманітарна організація «Міжнародна невідкладна допомога»/Première urgence internationale
-
Громадська гуманітарна організація Triangle Génération Humanitaire
-
Благодійна організація ASB – Arbeiter-Samariter-Bundes Deutschland
-
Британська парасолькова мережа благодійних організацій Disasters Emergency Committee
-
Міжнародна громадська організація допомоги людям з інвалідністю Handicap international
-
Міжнародна благодійна католицька організація Jesuit Refugee Service (JRS)
-
Глобальна гуманітарна організація Heart to Heart International
-
Глобальна гуманітарна організація International Medical Corps
- Благодійна міжнародна організація «Діти війни»/War Child
- Міжнародна громадська організація «Корпус милосердя»/Mercy Corps
- Міжнародна громадська організація ActionAid International
- Міжнародна громадська організація PLAN International
- Іспанська громадська організація Alianza por la Solidaridad
- Громадська гуманітарна фундація AVSI
Ці переліки є приблизними і не вичерпними, Більше організацій можуть діяти у Ваших регіонах, будь ласка, зверніться до місцевих органів влади для отримання додаткової інформації.
Пожертви від приватного сектору
Європейська комісія створила нову систему для спрямування пожертв від приватного сектору в натуральній формі в Україну, Молдову та країни ЄС в регіоні. Через Механізм цивільного захисту ЄС координуватиме вчасну та безпечну доставку пожертвуваних предметів екстреної допомоги, як-от ліки, медичне обладнання, засоби захисту від хімічної, біологічної, радіологічної або ядерної зброї, а також предмети укриття. Приватні організації з усього ЄС, які бажають пожертвувати, можуть зв'язатися з Комісією електронною поштою: ECHO-private-donations@ec.europa.eu
Втеча від вторгнення Свідчення українців
Війна в Україні продовжує лютувати, і все більше й більше людей змушені покинути свої домівки. Ознайомтеся з деякими з їхніх історій мужності та стійкості: вони розповідають про свої подорожі та жахливі випробування, через які їм довелося пройти.
21 березня 2022 року – Тереза розповідає нам, як вона зі своїми дітьми приїхала з України до Польщі і її забрала Барбара, котра приймає її та ще трьох жінок з дітьми у своєму будинку у Варшаві.
Європейці підтримують людей, які рятуються від війни
Сьогодні у ЄС майже пів мільярда людей мобілізувалися задля України. Європейці влаштовують демонстрації по всьому континенту, а багато хто запропонував допомогу і відкрив свої домівки для людей, які виїхали з України.
У Сніні, Словаччина, Штефан їздив містом, щоб зібрати припаси – подушки, ковдри, їжу – і облаштувати гуртожиток у місцевому спортивному залі. У Свідніку Ярослав і Світлана тепер ділять дах з чотирма українськими жінками та їхніми дітьми, в той час як їхні чоловіки залишаються на Батьківщині, щоб боротися за свою країну. Водія автобуса відправили на кордон, щоб забрати вісьмох студентів, і він був настільки зворушений, що повернувся і взяв ще 50 осіб, просто щоб допомогти.»
Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн
In Motel Plitvice in Zagreb (Croatia) refugees stay a night or two Ukrainian family hosted in Brussels, Belgium Ukrainian refugee woman and children in the refugee camp of Brugas, Bulgaria. Dorina, Romanian and Ukrainian speaker, travels 10km daily to Siret border point (Romania) to provide assistance to refugees. A 2 year-old Irish girl with Ukrainian roots, holding a protest poster that says "Peace for Ukraine".
21 березня 2022 року– Луїза, директорка школи у Варезе, розповідає, як українські діти були інтегровані в її заклад.

Завантажте zip-файл з обкладинками, значками та фільтрами для використання в облікових записах соціальних мереж.
Приєднуйтесь до Telegram-каналу Європейської комісії