Pāriet uz galveno saturu
ES solidaritāte ar Ukrainu

Palīdzība ukraiņiem: kā jūs varat ziedot un iesaistīties

ES solidarizējas ar Ukrainu

Šī informācija ir pieejama arī šādās valodās: ukraiņu | українська | krievu | русский

Kā varat palīdzēt

Cilvēki pauž gatavību sniegt atbalstu cilvēkiem, kuriem Krievijas iebrukuma dēļ ir nācies pamest savu valsti, un vēlas palīdzēt Ukrainā palikušajiem.

Šobrīd daudzas organizācijas ES dalībvalstīs vāc ziedojumus ar mērķi sniegt atbalstu ukraiņiem, kas vēlas saņemt aizsardzību Eiropas Savienībā. Starp šīm organizācijām ir starptautisku aģentūru valstu filiāles, jumta organizācijas un virkne citu labdarības un humānās palīdzības organizāciju. Noklikšķinot uz savas valsts, redzēsiet organizācijas, ar kuru starpniecību varat ziedot.

Arī jūs varat palīdzēt Ukrainas iedzīvotājiem. Vairāk par to, kā ziedot, varat uzzināt Ukrainas valdības oficiālajā tīmekļvietnē par humāno palīdzību. Ziedot varat arī lielākajām palīdzības organizācijām, kas aktīvi darbojas uz vietas un koordinē palīdzības sniegšanu Ukrainai. Sīkāku informāciju par iespējām ziedot atradīsiet zemāk norādītajās vietnēs.

Šie saraksti ir indikatīvi un nepilnīgi. Iespējams, jūsu reģionā darbojas arī citas organizācijas. Sīkāku informāciju varat saņemt vietējā pašvaldībā.

Privātā sektora ziedojumi

Eiropas Komisija ir izveidojusi jaunu sistēmu, ar kuru Ukrainai, Moldovai un ES valstīm attiecīgajā reģionā novirzīt natūrā sniegtus ziedojumus no privātā sektora. Izmantojot ES civilās aizsardzības mehānismu, ES koordinēs ziedoto ārkārtas situācijās nepieciešamo priekšmetu (piemēram, zāļu, medicīnas aprīkojuma, ķīmisko, bioloģisko, radioloģisko un kodolmateriālu pretlīdzekļu un pajumtei noderīgu priekšmetu) laicīgu un drošu nogādi. Tās privātpersonas vai privātas organizācijas no visas ES, kas vēlas ziedot, var sazināties ar Komisiju pa e-pastu: ECHO-private-donationsatec [dot] europa [dot] eu (ECHO-private-donations[at]ec[dot]europa[dot]eu)

Kā varat ziedot

Bēgot no iebrukuma: stāsta ukraiņi

Karam Ukrainā turpinoties, aizvien vairāk cilvēku spiesti pamest savas mājas. Lūk, ko daži no viņiem stāsta par savu ceļojumu un briesmīgajām lietām, ko nācies piedzīvot. Tie ir stāsti par drosmi un izturību. 

 

 Eiropiešu atbalsts cilvēkiem, kuri bēg no kara

Eiropas Savienība, kur dzīvo teju pusmiljards cilvēku, ir apliecinājusi gatavību atbalstīt Ukrainu. Daudzviet Eiropā notiek demonstrācijas, un eiropieši sniedz palīdzību un pajumti cilvēkiem, kuri bēg no kara Ukrainā.

Video liecības

Noskatieties videomateriālus par Eiropas iedzīvotājiem, kas palīdz cilvēkiem, kuri bēg no Ukrainas.

#StandWithUkraine. Kopīgot

2022. GADA 29. JŪNIJS
Social Media Kit - EU Stands with Ukraine