Pereiti prie pagrindinio turinio
ES solidarumas su Ukraina

Nuo karo Ukrainoje bėgantys asmenys. Sveikatos priežiūra

Ši informacija taip pat pateikiama: ukrainiečių k. | українська | rusų k. | русский

Galimybė naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis ES

Jei jums bus suteikta laikinoji apsauga, galėsite naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis priimančiojoje valstybėje narėje. Tad kai užsiregistruosite ir gausite leidimą laikinai gyventi, priimančioji valstybė narė jums suteiks galimybę naudotis savo sveikatos priežiūros sistema.

Jei priimančiosios valstybės narės valstybinės sveikatos priežiūros sistemos požiūriu esate visiškai apdraustas, taip pat turėsite teisę gauti Europos sveikatos draudimo kortelę, kuri suteikia teisę į būtiną sveikatos priežiūrą laikinai būnant kitoje valstybėje narėje.

Specializuotas ambulatorinis gydymas

Siekdama skubiais atvejais užtikrinti specializuotą ambulatorinį gydymą ir priežiūrą, Komisija:

  • sukurs solidarumo mechanizmą, pagal kurį pabėgėliai ir perkeltieji asmenys iš bendrą sieną su Ukraina turinčių valstybių narių galės būti gydymo tikslais perkeliami į kitas ES šalis. Jau pranešta apie 10 000 siūlomų vietų ligoniams;
  • padės organizuoti įprastinį vaikų skiepijimą ir tai darys prioritetine tvarka, be to, imsis tikslinių veiksmų psichikos sveikatos ir traumų srityje, kad padėtų nuo karo bėgantiems asmenims.

Sergantieji retosiomis arba sudėtingomis ligomis

24 Europos retųjų ir sudėtingų ligų referencijos centrų tinklai (ERCT) vieningai teikia paramą visiems Ukrainos pacientams. ERCT specializacija – retųjų / itin retų ligų diagnostika ir gydymas beveik visose medicinos srityse, įskaitant retą vėžį.

1 600 ERCT ekspertų centrų veikia daugiau kaip 300 ES ligoninių, esančių daugumoje arba visose ES šalyse (įskaitant Ukrainos kaimynines šalis) ir Norvegijoje. ERCT įsipareigojo sukurti centrą retosiomis ligomis sergantiems pacientams Ukrainoje ir už jos ribų.

Daugiau informacijos ir rekomendacijų rasite Europos referencijos centrų tinklų svetainėje.

Nacionalinių ministerijų ir sveikatos priežiūros agentūrų informacija

Dokumentai

Informacijos suvestinė2022 m. balandžio 12 d.
Factsheet: Access to health care in EU countries for persons displaced from Ukraine