Pereiti prie pagrindinio turinio
ES solidarumas su Ukraina

Nuo karo Ukrainoje bėgantys asmenys. Parama švietimui

   

Ši informacija taip pat pateikiama: ukrainiečių k. | українська |  rusų k. | русский

Parama švietimui

Children in a school class

Daug pabėgėlių iš Ukrainos yra mokyklinio amžiaus vaikai. Mokyklos lankymas jiems padeda sumažinti psichologinę įtampą, pasijausti stabiliai bei normaliai ir suteikia ateities perspektyvą.  

Komisija:

  • per ES sanglaudos fondus, programą „Erasmus+“ ir Europos solidarumo korpusą finansuoja paramą mokykloms, profesiniam švietimui ir mokymui, taip pat ikimokykliniam ugdymui ir priežiūrai;
  • steigia ES švietimo solidarumo su Ukraina grupę, kad padėtų nustatyti Ukrainos vaikų poreikius ir remti juos priimančias valstybes nares, be kita ko, užtikrinant tarpusavio mokymąsi ir politikos gaires;
  • suteikia prieigą prie mokymosi medžiagos ukrainiečių kalba ir siūlo internetinius išteklius bei kursus mokytojams per „Mokyklų švietimo vartus“;
  • remia mokytojus pabėgėlius – jiems suteikiama galimybė dalyvauti ES programose ir keistis informacija „eTwinning“ bendruomenėje.

Europos mokymo fondas įsteigė išteklių centrą, kuriame galima gauti informacijos apie tai, kaip iš Ukrainos pabėgę žmonės gali pradėti arba toliau mokytis ir dalyvauti mokymuose ES šalyse, pasiekti, kad jų kvalifikacija būtų suprasta ir pripažinta darbo ar studijų tikslais, ir rasti darbą.

Piktogramos anglų ir ukrainiečių kalbomis mokiniams ir mokytojams

alt=""

Ši praktinė brošiūra su piktogramomis gali padėti ukrainietiškai ir angliškai kalbantiems asmenims įveikti pirmąsias bendravimo kliūtis.

Atsisiųsti

Europos mokslinių tyrimų erdvė Ukrainai

Portalas „Europos mokslinių tyrimų erdvė Ukrainai“ – tai vieno langelio principu veikiantis informacijos ir paramos paslaugų centras, skirtas Ukrainoje gyvenantiems ir iš Ukrainos bėgantiems tyrėjams. Portale pateikiama informacija apie ES lygmens, šalių ir nevyriausybinių grupių iniciatyvas. Jo paskirtis – padėti nuo karo nukentėjusiems tyrėjams rasti būstą ir įsidarbinti, palengvinti jų diplomų pripažinimą ir siūlyti kitas paslaugas.

Portalas pradeda veikti dabartiniame tyrėjų paramos tinkle EURAXESS, kuris jungia daugiau kaip 600 centrų ir 43 nacionalinius portalus visose ES valstybėse narėse ir programos „Europos horizontas“ asocijuotosiose šalyse. 

Tarp kitų ES iniciatyvų yra prieiga prie „Science4Refugees“EURAXESS iniciatyvos, pagal kurią pabėgėliams suteikiamos stažuotės, darbas visą ir ne visą darbo dieną, be to, galimybė prisijungti prie Europos mokslinių tyrimų bendruomenės, taip pat programos „Marie Skłodowskos-Curie veiksmai“ gairės dėl tyrėjų, kuriems gresia pavojus.

Dokumentai

2023 M. SAUSIO 4 D.
Factsheet - Refugees from Ukraine: Support to school children and teachers English