Pāriet uz galveno saturu
ES solidaritāte ar Ukrainu

ES sankcijas pret Krieviju pēc iebrukuma Ukrainā

#StandWithUkraine

“Reaģējot uz Vladimira Putina neprovocēto un nepamatoto militāro agresiju pret Ukrainu, ES ir ieviesusi bezprecedenta sankcijas, lai

  • ierobežotu Kremļa spēju finansēt karu,
  • liktu Krievijas politiskajai elitei uz savas ādas sajust iebrukuma ekonomiskās un politiskās sekas un
  • vājinātu Krievijas ekonomikas bāzi.

Mūsu sankcijas ievērojami novājina Krievijas ekonomikas bāzi, mazinot izredzes to modernizēt. Mēs turpināsim izdarīt spiedienu uz Krieviju un tiem, kas tai palīdz karalaukā. Mēs turpināsim vērsties pret Putina draugiem. Mēs arī sauksim pie atbildības to, kuri palīdz Krievijai apiet sankcijas un atjaunot tās kara arsenālu.”

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena

Sankciju ietekme

Šie pasākumi ir pārdomāti un labi koordinēti ar mūsu sabiedrotajiem. Tie ir vērsti pret Krievijas politisko eliti, rada tiešas izmaksas Krievijai par tās agresīvo karu un kaitē Krievijas rūpnieciskajām un ekonomiskajām spējām karot, ražot vairāk ieroču un remontēt pielietotās ieroču sistēmas. Sankcijas liedz Krievijas armijai un tās piegādātājiem iegūt preces un aprīkojumu, kas vajadzīgs, lai Krievija varētu turpināt karu suverēnās Ukrainas teritorijā. 

Neviena no ES sankcijām, kas pieņemtas pret Krieviju, neliedz apgādāt iedzīvotājus ar lauksaimniecības pārtiku, medicīnisko aprīkojumu vai zālēm. Eksporta aizliegums pats par sevi neattiecas arī uz lauksaimniecības mašīnām. 

Neviena no šīm sankcijām nav vērsta pret lauksaimniecības un pārtikas produktu (tai skaitā graudaugu un mēslošanas līdzekļu) tirdzniecību starp ārpussavienības valstīm un Krieviju. 

alt=""
© mehaniq41 - stock.adobe.com