Skip to main content
Солідарність ЄС з Україною

Виїзд з України: доступ до робочих місць

Ця інформація також доступна: English | англійська | Russian | русский

Доступ до ринку праці

Європейська комісія співпрацює з різними суб'єктами, зокрема з українськими державними органами і діаспорою, щоб забезпечити швидку й ефективну інтеграцію в ринок праці осіб, які отримали тимчасовий захист. Як підкреслено у вказівках про допомогу людям, які рятуються від російської агресії проти України, в отриманні доступу до робочих місць, професійної підготовки і навчання дорослих, існує кілька інструментів, доступних на рівні ЄС, щоб сприяти цьому.

Відтепер вони можуть підбирати вакансії відповідно до своїх навичок завдяки випробувальному Фонду талантів ЄС, який Комісія започаткувала спільно з Європейським органом з питань праці. Крім того, вони можуть набути навички володіння новою мовою і базові цифрові навички через мережі в рамках Пакту про навички.

Українську мову було додано до Інструменту профілю кваліфікацій ЄС для громадян третіх країн, щоб допомогти українським шукачам роботи і тим, хто бажає продовжити навчання. 

Після того, як Комісія оприлюднила рекомендацію і порівняльний звіт зі сприяння визнанню отриманих в Україні академічних та професійних кваліфікацій, роботодавцям і навчальним закладам стало легше зрозуміти навички українців, які прибувають до ЄС. 

Комісія створила ресурсний центр, щоб допомогти як українцям, котрі звертаються за сприянням у визнанні їхніх кваліфікацій, так й іншим особам, котрі потребують інтерпретації кваліфікацій. Крім того, разом з Європейським фондом освіти і державами-членами ЄС вона зробила порівняння українських і європейських рамок кваліфікацій.

Комісія продовжує підтримку державних служб зайнятості в державах-членах, які відіграють ключову роль у розробці активної політики ринку праці, щоб оптимально використовувати навички новоприбулих.

Вона також забезпечує через різні фонди ЄС підтримку таких заходів як працевлаштування, мовні курси, консультування, професійна освіта і навчання. 

Фонд талантів ЄС

Комісія започаткувала базований онлайн Фонд талантів ЄС, щоб допомогти людям, які рятуються від вторгнення Росії в Україну, знайти роботу в ЄС.

Випробувальний Фонд талантів ЄС, доступний англійською, українською та російською мовами, втілюється через портал «EURES». Він об'єднує державні служби зайнятості, приватні агентства працевлаштування і роботодавців з усього ЄС. EURES містить понад 3 мільйони вакансій та 4000 роботодавців, і нових роботодавців запрошують зареєструватися на ньому.

Випробувальний Фонд талантів ЄС відкритий для всіх шукачів роботи, які користуються тимчасовим захистом відповідно до Директиви ЄС про тимчасовий захист або належним захистом відповідно до національного законодавства, що забезпечує їм право на працевлаштування.

Після реєстрації, інструмент скеровує шукачів роботи до процедури, за допомогою котрої вони можуть визначити навички, якими володіють, і завантажити своє резюме. Резюме, опубліковані у випробувальному Фонді талантів ЄС, будуть видні державним службам зайнятості у всіх країнах-учасницях, а також зареєстрованим роботодавцям у всіх країнах, які входять до європейської мережі співпраці служб зайнятості (EURES). Шукачі роботи також можуть переглянути усі вакансії, опубліковані на порталі «EURES».

Фонд талантів ЄС

Інформація від національних міністерств і агентств з працевлаштування

Чеська Республіка: