Skip to main content
Логотип Європейської Комісії
Солідарність ЄС з Україною

Виїзд з України: доступ до робочих місць

Ця інформація також доступна: Ukrainian | українська | Russian | русский

Доступ до ринку праці

Особи, яким надано тимчасовий захист, повинні мати можливість працювати як найняті або самозайняті працівники, отримувати доступ до професійного навчання, а також користуватися однаковим ставленням на рівні з працівниками в державах-членах стосовно оплати праці та інших умов. 

Комісія: 

  • допомагає людям, які прибувають з України, набути необхідних навичок для виходу на ринок праці ЄС. Підтримка може фінансуватися за рахунок фондів «Політики згуртованості» і нової програми «Заходи згуртованості для біженців у Європі» (CARE), а також Фонду притулку, міграції та інтеграції. Це може включати таку допомогу, як мовні курси, консультування або базова підготовка. 
  • Мовні й базові цифрові навички також можуть бути напрацьовані за допомогою мереж «Пакту про навички», що об'єднують регіональні органи влади, освітні організації та неурядові організації, причетні до підтримки людей, котрі виїхали з України. 
  • Комісія додала українську мову до Інструменту профілю кваліфікацій ЄС для громадян третіх країн, щоб допомогти українським шукачам роботи і тим, хто бажає продовжити навчання. 
  • Комісія опублікувала рекомендацію для спрощення визнання наукових і професійних кваліфікацій, отриманих в Україні. Це полегшить роботодавцям і навчальним закладам розуміння навичок українців, які прибувають до ЄС. 
  • Європейський фонд навчання допомагає ЄС, національним та українським органам влади порівняти українську та європейську системи кваліфікацій. Він створив ресурсний центр, щоб допомогти як українцям, котрі звертаються за сприянням у визнанні їхніх кваліфікацій, так й іншим особам, котрі потребують інтерпретації кваліфікацій. 
  • Державні служби зайнятості відіграватимуть ключову роль у активній політиці на ринку праці, спрямованій на використання навичок новоприбулих, та виступатимуть у ролі посередників на ринку праці. 
  • Комісія також започаткувала базований онлайн Фонд талантів ЄС для переміщених осіб з України для підбору вакансій відповідно до їхніх навичок.

Фонд талантів ЄС

Комісія започаткувала базований онлайн Фонд талантів ЄС, щоб допомогти людям, які рятуються від вторгнення Росії в Україну, знайти роботу в ЄС.

Експериментальний Фонд талантів ЄС, доступний англійською, українською та російською мовами, втілюється через портал EURES. Він об'єднує державні служби зайнятості, приватні агентства працевлаштування і роботодавців з усього ЄС. EURES містить понад 3 мільйони вакансій і 4000 роботодавців, і нових роботодавців запрошують зареєструватися на ньому.

Експериментальний Фонд талантів ЄС відкритий для всіх шукачів роботи, які користуються тимчасовим захистом відповідно до Директиви ЄС про тимчасовий захист або належним захистом відповідно до національного законодавства, що забезпечує їм право на працевлаштування.

Після реєстрації, інструмент скеровує шукачів роботи до процедури, за допомогою котрої вони можуть визначити навички, якими володіють, і завантажити своє резюме. Резюме, опубліковані в експериментальному Фонді талантів ЄС, будуть видні державним службам зайнятості у всіх країнах-учасницях, а також зареєстрованим роботодавцям у всіх країнах, які входять до Європейської мережі співпраці служб зайнятості (EURES). Шукачі роботи також можуть переглянути усі вакансії, опубліковані на порталі EURES.

Фонд талантів ЄС

Інформація від національних міністерств і служб працевлаштування

Чеська Республіка